JAK SI VYBRAT KUFR ?

Položte si nasledovní otázky:

 

Kolik nás je a kolik věcí musíme sbalit ?

Potřebujeme velký kufr ?
Základní otázka pro určení objemu kufru/kufrů, podle počtu osob - Rodinná sada 3 dílná, nebo 2 kufry M pro snadnější manipulaci. Dovolená pro dva s 2 dílnou sadou, kufry velikosti M a S - příruční zavazadlo na palubu letadla, nebo výběr samostatných kufrů velikostí S , M, L.

 

Na jaký typ dovolené půjdeme ? /Zimní, Letní/

Letního oblečení je na objem vždy méně, nepotřebujete velké zavazadlo - doporučujeme cestovní kufr velikosti M a S, dvoudílné sety a palubní kufry.

V případě zimní dovolené potřebujete větší objem potřebný pro sbalení těžších a objemnějších věcí

- doporučujeme samostatné kufry velikosti L a 3 dílné sady.

 

Jakou dopravou ?
Letecky, vlakem, autem, autobusem, lodí ? Každý druh přepravy vyžaduje jen určitý počet zavazadel, popřípadě jsou množství a váhy ohraničené způsobem přepravy - Palubní kufry / samostatné kufry S zkontrolujte si velikosti kabinových zavazadel podle letecké společnosti, ta si zváží zavazadla před odletem.

 

Potřebujeme mít po ruce zavazadla pro děti ?
Pro děti potřebujeme vždy něco narychlo. Menší příruční zavazadlo je ideální. Nebo si děti sbalí vlastní kufr - dětské cestovní kufry , samostatné kufry S, palubní kufry do kabiny letadla.
 
Potřebujeme TSA zámky ?
Zámky na kufrech, označených jako TSA, jsou zatím třeba jen do USA, Austrálie, Japonska. Pokud již máte kufr bez těchto zámků a potřebujete je, stačí dokoupit samostatné zámky TSA a použít je k uzamčení zavazadel na zipu.
 
Potřebuji velký kufr L ?
Kufry velikosti L jsou objemné, pro sbalení většího množství věcí. Po naložení kufru se jeho hmotnost může vyšplhat nad 30 kg, což může způsobovat problémy s určenými váhami zavazadel na letišti. V případě letu více osob doporučujeme raději 2 menší kufry velikosti M jako jeden velký a těžký velikosti L. Manipulace s těžkým a objemným kufrem je složitá a váha zavazadel na letišti se počítá na zavazadla a ne na počet osob. Pokud Vám letecká společnost nabízí zavazadla do 20kg v ceně letenky, znamená to, že při 2 osobách nemůžete mít společný kufr s 40kg, ale můžete mít 2 kufry po 20kg.
Proto doporučujeme převážit zavazadla před odletem - váhu na zavazadla najdete v Doplňcích.

Copyright 2013 - 2020 © Kufrnakolečkách.cz